Vārda dienu šodien svin: Sigurds, Zigurds

Skola ar tradīcijām
Krišjāņa Valdemāra
Arrow
Arrow
Slider

Par "decembra prieku"

20.12.2021    

   Semestra noslēgumā 6.kl. skolēni latviešu valodas stundās pilnveidoja intervijas veidošanas kompetences, t.i., iespēju un spēju robežās mācījās veidot jautājumus,

izvēlēties tematu, intervējamo cilvēku u.tml., lai raisītos saruna.

Skolēniem, kuri uzdevumu veica ne tikai formāli, bet ieguldīja darbā vairāk laika, savas ieinteresētības un uzmanības, intervijas izdevās saistošākas, dzīvākas. Īpašu prieku šoreiz sagādāja divu māsu sadarbība. Emīlija iesniedza interviju ar Diānu, savu lielo māsu, kura nu ir matemātika skolotāja mūsu skolā.
         Pašlaik, kad visapkārt dominē pesimisma pilnas valodas par skolotāju trūkumu, “izdegšanu”, nomāktību u.tml. likstām, prieks, ka mums ir jauna (gan gados, gan pieredzē) skolotāja. Diānas entuziasms, atsaucība, aizrautība, darba prieks ir pamanāms. Vēlējums - lai tas turas, pastāv un nepazūd ikdienas rutīnā! Tā kā Emīlija piekrita intervijas ievietošanai mājas lapā, mums visiem ir iespēja iepazīties ar jaunas skolotājas šaubām, sajūtām, atzinumiem par darbu šodienas skolā. 

Emīlija Nummure

               Intervija ar matemātikas skolotāju Diānu Nummuri

Es: Labdien! Es Jūs gribētu intervēt par to, kā ir būt skolotājas amatā. Kā jūs sauc?

Diāna: Diāna Nummure.

Es: Cik ilgi Jūs šajā amatā strādājat?

Diāna: 4 mēnešus. 

Es: Kā Jūs izlēmāt strādāt par skolotāju?

Diāna: Pirms tam 2 gadus biju pasniegusi privātstundas matemātikā dažāda vecuma skolēniem, sapratu, ka darbs ar bērniem man patīk, un šovasar parādījās brīva vieta manā bijušajā skolā, tādēļ nolēmu pieņemt izaicinājumu un uzsākt savas pirmās skolotājas gaitas tieši tajā skolā, kuru pirms vairākiem gadiem absolvēju.

Es: Kas Jums visvairāk patīk skolotājas darbā?

Diāna: Brīnišķīgi ir tas, ka neviena diena nav garlaicīga, katra diena ir piepildīta ar dažādiem notikumiem un iespējām sevi attīstīt. Kā arī darbs ar bērniem. Bērni man sniedz daudz pozitīvu emociju, un, manuprāt, ir jauki noskatīties, kā tavu acu priekšā viņi pieaug un mācās.

Es: Ja Jūs nebūtu skolotāja, kas jūs būtu?

Diāna: Pašreizējā dzīves posmā nevaru iedomāties profesiju, kura man būtu vairāk piemērota kā skolotājas amats, bet, atbildot uz jautājumu, visdrīzāk, turpinātu savas darba gaitas iepriekšējā darba vietā.

Es: Kas skolā Jūs visvairāk sadusmo?

Diāna: Bērnu uzvedība un attieksme vienam pret otru un skolotājiem. Tas pat vairāk nevis sadusmo, bet apbēdina, jo ikdienā nepārtraukti nākas dzirdēt skolēnu apvainojumus pret saviem vienaudžiem. Tas man nav saprotami. Ļoti vēlētos, lai bērni iemācītos viens otram pateikt vairāk ko labu, jauku un uzmundrinošu, nevis nemitīgi atrastu iemeslus apsmiet citus.

Es: Ko Jums skolotājas amats ir iedevis?

Diāna: Lai gan, salīdzinot ar citiem skolotājiem, laiks skolā man ir bijis pavisam īss, esmu jau paspējusi iegūt diezgan lielu pieredzes bagāžu un sākusi saprast šī darba specifiku. Skolotājas amats man ir devis lielāku sapratni, noteikti trenējis pacietību un licis saprast to, cik nozīmīgi ir strādāt profesijā, kura tev liekas saistoša, kurā tu vēlies ielikt savu darbu un enerģiju un redzēt rezultātus.

Es: Ko Jums skolotājas amats ir atņēmis?

Diāna: Noteikti manu brīvo laiku, jo, kā jaunai skolotājai, viss ir jāsāk no nulles, ir jāveido stundas un materiāli, bet šis brīvā laika zudums man ir maznozīmīgs.

Es: Ko Jūs darāt brīvajā laikā?

Diāna: Brīvā laika ir palicis mazlietiņ mazāk, bet man ļoti patīk doties garās pastaigās gar jūru, lai izvēdinātu galvu. Cenšos atrast laiku, lai lasītu grāmatas un vēl man patīk iepriecināt savus mīļos ar kādu pašas ceptu kūku.

Es: Kā bērni uzvedas pret Jums?

Diāna: Tas atkarīgs no viņu garastāvokļa un enerģijas līmeņa. Vēl aizvien cenšos atrast to zelta vidusceļu, lai skolēni mani klausītu un uzvestos, tomēr mums būtu draudzīgas attiecības. Protams, ne vienmēr tas izdodas.

Es: Kā Jums iet ar mūsdienu tehnoloģijām?

Diāna: Es gribētu teikt, ka ar mūsdienu tehnoloģijām esmu uz “tu”. Digitālos rīkos izmantoju ikdienas stundās, tas man nesagādā grūtības. Vienmēr meklēju tehnoloģiskās iespējas, lai stundas padarītu saistošākas bērniem un atvieglotu savu ikdienu.

Es: Ko Jūs gribētu mainīt sevī, lai būtu labāka skolotāja?

Diāna: Šis ir ārkārtīgi grūts jautājums. Laikam jau būt mazāk paškritiskai pret sevi, jo vēl aizvien dažreiz rodas šaubas, vai tas, ko es daru, ir pareizi, vai es tiešām varu būt skolotāja un bērniem ko iemācīt.

Es: Liels paldies par interviju un sniegtajām atbildēm! Bija interesanti uzzināt par skolotāja darbu.

Diāna: Paldies par interviju un interesantajiem jautājumiem!

Soma Logo2

ED2

mac

e klase logo

uzdevumi logo

kal