Vārda dienu šodien svin: Magda, Magone, Mērija

Skola ar tradīcijām
Krišjāņa Valdemāra
Arrow
Arrow
Slider

Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolā viesojās hokejists Jēkabs Rēdlihs!

18.06.2024

Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolā viesojās hokejists Jēkabs Rēdlihs

Maija beigās, kad bija noslēdzies ikgadējais Pasaules čempionāts hokejā, Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolas audzēkņiem bija lieliska iespēja tikties ar kādreizējo Latvijas izlases hokejistu, aizsargu Jēkabu Rēdlihu, kurš karjeru kā profesionāls hokejists jau ir beidzis.

 

Viesis padalījās ar savu dzīves stāstu – kā nonācis līdz hokejam un kāda ir dzīve pēc profesionālā sporta. Audzis ģimenē kopā vēl ar trīs brāļiem, un divi no viņiem – Krišjānis un Miķelis – ir spēlējuši kopā ar Jēkabu Latvijas izlases rindās. Bet visi hokejam pievērsušies, pateicoties vecākajam brālim Kristapam. Lielākā pateicība gan pienākas vecākiem, jo īpaši tētim, kurš nodrošināja, lai visi varētu spēlēt hokeju. Nedaudz humorīgi hokejists stāstīja, ka reiz naudas pieticis tikai vienam pirkumam – hokeja nūjām vai mammas aizkariem. Tā nu sanāca, ka kādu laiku viņu mājās aizkaru nebija…

           

Reiz treniņa laikā uz ledus tētis pasaucis mazo Jēkabu un teicis: – Klau, ja darām, tad darām, ja ne, braucam mājās! Tas ļoti iespiedies atmiņā. Pēc tās reizes sapratis, ka visam jāpievēršas nopietnāk. Vēlāk, studējot Bostonas universitātē ASV, bijis arī tās hokeja komandā. Spēlējis Rīgas Dinamo un kopumā piedalījies četros Pasaules hokeja čempionātos. 2017. gada vasarā sportists paziņoja par karjeras beigšanu. Tagad viņš strādā par hokeja treneri sporta skolā Kurbads, par sporta skolotāju Dundagas skolā un nodarbojas ar koučingu – vada individuālas sarunas ar cilvēkiem, kuri piedzīvo tādas pašas problēmas kā viņš (Jēkabs izdegšanas dēļ 40 gadu vecumā uzzināja, kas ir veģetatīvā distonija. Ķermenis pats nolika visu uz bremzēm, par ko sportists ir pateicīgs, jo citādi iznākums varēja būt nepatīkams). Lai tiktu galā ar sevi, Jēkabs pilnvērtīgi pievērsās savai ģimenei un bērniem, kas viņam dzīvē ir pats svarīgākais. – Cenšos ar stāstu par sevis izprašanu un saprašanu palīdzēt citiem.

           

Skolas zālē klātesošie jautāja par sajūtām, kādas rodas, ja sanāk spēlēt agresīvu hokeju. Sportists atbildēja, ka par sevi jāprot pastāvēt, lai gan tas ne vienmēr viņam paticis, taču jāsaprot, ka hokejs ir agresīvs sporta veids. Tad sekoja jautājums – cik reizes viņš ir vinnējis un cik zaudējis. Viesis ieteica meklēt informāciju internetā par viņa kopējo spēļu statistiku. – Zaudēt ir jāmācās! Gan uzvaras, gan zaudējumi ir tas, kas mūs veido! – uzsvēra J. Rēdlihs.

 

Laura IRMEJA

ozio_gallery_nano

mācību līdzekļui saraksts 2024 2025 mācību gadam

e klase logo

Soma Logo2

ED2

uzdevumi logo

Pumpurs logo

kal