Vārda dienu šodien svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs

Kr.Valdemāra Ainažu pamatskolas 6.klases skolēni piedalās Eiropas Savienības Programmēšanas nedēļā CodeWeek2021

29.10.2021.

 

Lai rosinātu interesi par programmēšanu un parādītu ikvienam iespējas to pielietot ikdienā savu mērķu sasniegšanā, no šī gada 9. līdz 24. oktobrim notika Eiropas Savienības Programmēšanas nedēļa, jeb #CodeWeek. ES programmēšanas nedēļa ir iedzīvotāju iniciatīva, kuras mērķis ir iepazīstināt ikvienu ar programmēšanu un digitālo pratību interesantā un saistošā veidā.

 

Programmēšana palīdz attīstīt domāšanu, stiprināt problēmu risināšanas prasmes un palīdzēt izprast apkārt notiekošo lietu kārtību un procesus.

 

Kr.Valdemāra Ainažu pamatskolas 6.klases skolēni piedalījās divās programmēšanas nedēļas aktivitātēs.

 

Viena no aktivitātēm bija eTwinning projekta "GEN Z SCHOOLS" apakšaktivitāte. Skolēni izveidoja savus karogus (viņi izmantoja savu iztēli un uzzīmēs projekta karogu) un izmantojot mobilo lietotni Quiver, aplūkoja to ar  paplašinātās realitātes iespējām, veidojot arī fotouzņēmumus.

 

Tiešsaistē, vienlaikus daudzās Latvijas skolās, 2021. gada 14. Oktobrī plkst. 10:00 notika Interaktīva tiešsaistes stunda skolām, kuras laikā “Learn IT” līdzdibinātāja un ES Programmēšanas nedēļas vēstniece Elīna Ražena kopā ar skolēniem animēja vārdu!

 

Savukārt es 18.oktobrī piedalījos tiešsaistes nodarbībā “Kā ar PowerPoint izveidot interaktīvu izlaušanās istabu skolēniem?”

Iemācoties programmēt, mēs spējam labāk izprast strauji mainīgo pasauli ap mums, uzlabot savu izpratni par to, kā darbojas tehnoloģijas, un attīstīt prasmes un spējas, lai izpētītu jaunas idejas un radītu inovācijas.

 

Kr.Valdemāra Ainažu pamatskolui trīs eTwinning Eiropas Kvalitātes sertifikāti

28.10.2021.

 

2020./2021.m.g. Kr.Valdemāra Ainažu pamatskolas 5.-7. klašu skolēni un skolotāja Ineta Lielkalne piedalījās eTwinning starptautiskajos projektos "HEALTHY WEALTHY", ”Astrolabe”,  "STEM & 7E  Learning  Model ", kuri saņēmuši eTwinning Eiropas Kvalitātes sertifikātus.

 

 

Šodienas saņemtajiem sertifikātiem pievienojas apsveikuma vārdi: Apsveicam! Jūsu skola ir apbalvota ar Eiropas Kvalitātes sertifikātu par lielisko darbu ar eTwinning projektiem "HEALTHY WEALTHY", ”Astrolabe”,  "STEM & 7E  Learning  Model ". Tas nozīmē, ka jūsu darbs, jūsu skolēnu darbs un jūsu skola ir atzīta visaugstākajā Eiropas līmenī.

Tā rezultātā jūs saņemsiet sertifikātus, kurus varat pievienot savai interneta mājas lapai un izstādīt savas skolas slavas zālē. Turklāt jūsu projekti tiks izrādīts īpašā Eiropas Portāla vietā pēc adreses www.etwinning.net.

Vēlreiz apsveicam jūs par šo unikālo sasniegumu un, es ceru, ka mēs varētu satikties kādā no gaidāmajiem eTwinning pasākumiem.

Ar labākajiem novēlējumiem,
eTwinning Team

Ineta Lielkalne

eTwinning projektu koordinatore Kr.Valdemāra Ainažu pamatskolā

eTwinning vēstniece

Mācāmies inženierzinības cau eTwinning projektu

28.06.2021.

 

Kr.Valdemāra Ainažu pamatskolas un Riebiņu vidusskolas 7.klases apguva jauno mācību priekšmetu – inženierzinības, realizējot to caur eTwinning projektiem “Šķidrumi un gāzes plūst” un “Enerģija nezūd”.  Projektu laikā  katrs skolēns var izpausties radoši – plānot, veidot un būvēt daudzveidīgas lietas un objektus. Skolēni iepazīstināja sadarbības skolas skolēnus un mācīja gatavot modeļus vienaudžiem, tādējādi gan paši iejutās skolotāju lomā, gan skolēnu lomā un tā bija iespēja uzzināt vairāk nekā tikai veidojot savus inženiertehniskos risinājumus. Tas bija izaicinājums gan skolēniem, gan skolotājām, lai arī attālinātajā mācību procesā skolēni turpinātu konstruēt, kas gan ir sarežģītāk, jo izmantojamie materiāli ir jāatrod mājās.

 

Projekta “Enerģija nezūd” galarezultāts apskatāms šeit:

 

 

 

 

Ineta Lielkalne

projekta koordinatore

Kr. Valdemāra pamatskola kā veselību veicinoša skola piedalās arī ar veselību saistītajā eTwinning projektā HEALTHY WEALTHY

18.06.2021.

 

Projekts HEALTHY WEALTHY apvienoja 26 skolotājus un 325 skolēnus no 9 valstīm: Latvijas, Lietuvas, Polijas, Ukrainas, Gruzijas, Itālijas, Turcijas, Rumānijas, Portugāles.

Projekta mērķis ir veicināt veselīgu dzīvesveidu pusaudžu vidū, īpaši pandēmijas laikā visā pasaulē, izglītot pusaudžus par veselīgu dzīvesveidu, kas sasaucas ar mūsu, kā veselību veicinošas skolas mērķiem. Projektā iesaistījās Kr.Valdemāra 5.klases skolēni kopā ar savu kases audzinātāju Inetu Lielkalni.

 

 

Skolēni starptautiskās grupās strādāja pie dažādam ar veselīgu dzīvesveidu saistītām tēmām: veselīgs uzturs, tradicionālās receptes, sportiskās aktivitātes, atkarības un kā ar tām cīnīties, ārstniecības augi, tautas medicīna un ko par to stāsta katras valsts skolēnu vecvecāki. Projekta laikā īpašas aktivitātes tika veltītas dažādām starptautiskajām ar veselību saistītajām dienām: Vispasaules roku mazgāšanas dienai, Pasaules Uztura dienai, Starptautiskajai cilvēku ar invaliditāti dienai, Drošāka interneta dienai, eTwinning dienai.

 

Projekta galaprodukts apskatāms šeit: 

 

ThingLink ir izglītības tehnoloģiju platforma, kas ļauj ērti papildināt attēlus, videoklipus un virtuālās ekskursijas ar papildu informāciju un saitēm.

 

Ineta Lielkalne

eTwinning projekta koordinatore

Noslēdzies starptautiskais eTwinning projekts ASTROLABE

17.06.2021.

 

No 2020. gada oktobra līdz 2021.gada maijam 5. klases skolēni kopā ar savu klases audzinātāju aktīvi darbojās starptautiskajā eTwinning projektā “ASTROLABE”.

Projektā sadarbojās skolēni un viņu skolotāji no 6 valstīm: Latvijas, Lietuvas, Turcijas, Itālijas, Rumānijas un Azerbaidžānas. Kopā projektā iesaistījās 16 skolotāji un vairāk kā 200 skolēnu.

 

 

Projekta mērķis bija iegūt labākas zināšanas / izpratni par Visumu,  uzzināt astronomijas un civilizāciju vēsturi, kas to pētīja, aplūkot to zinātnieku dzīvi, kuri strādāja (un joprojām strādā) saistībā ar Visuma izpēti, rakstīt īsus dialogus un veidot lomu spēles, fotografējot vai veidojot video. Projekts veicināja skolēnu medijpratības attīstību, prasmi strādāt ar informācijas avotiem, radošumu, sadarbības prasmes. kā arī uzlaboja savas angļu valodas un IKT prasmes.

 

 

Projekta gaitā partnerskolu skolēni sadarbojās starptautiskajās komandās, veidojot gan kopīgas prezentācijas, e-grāmatu, projekta rezultātā tika izveidota virtuālā izstāde un izglītojoša spēle par Visumu.

Projekta laikā notika veiksmīga vairāku mācību priekšmetu integrācija ikdienas mācību procesā: angļu valoda, vizuālā māksla, informātika, dabaszinības.

Liels paldies visiem projekta dalībniekiem par lieliski paveikto darbu un vecākiem par atbalstu un palīdzību!

 

Ineta Lielkalne.

eTwinning projekta koordinatore

 

Ar starptautisku videokonferenci 5.marā noslēdzās eTwinning projekts “Stop Climate changes: explore & protect !”

8.03.2021.

 

Noslēguma tikšanās reizē tikās trīs projekta skolu skolēni, kuri pārstāvēja  Kr.Valdemāra Ainažu pamatskolu, Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazija un Utenos Dauniškio gimnazija. Šis eTwinning projekts  ir STEAM projekts 15-17 gadus veciem skolēniem, lai pilnveidojot fizikas, ķīmijas un  bioloģijas zināšanas, kā arī izmantojot savas prasmes IKT , valodu un mākslas jomā, atbildot uz jautājumiem: kāds ir cilvēka kaitējums videi un kā mēs varam saglabāt vidi? Tikšanās reizē atskatījāmies uz projekta kalendārā plānoto, tad – uz paveikto, izvērtējām – cik lielā mērā ir izdevies sasniegt projekta sākotnējos mērķus un , cik daudz plānos nācās mainīt pandēmijas dēļ. Atskatoties uz projekta galarezultātiem, aplūkojām no skolēnu darbiem veidotās virtuālās izstādes, balsojumu rezultātus, izveidoto 2021.gada kalendāru.

 

 

Kā pēdējo kopīgo aktivitāti, skolēni tiešsaistes laikā izspēlēja spēli par okeāna piesārņojumu. Ar spēles noteikumiem mūs iepazīstināja lietuviešu skolniece, bet, ar lielu izrāvienu 1.vietu spēlē ieguva Kr.Valdemāra Ainažu pamatskolas 9.klases skolēns Rinalds Runcis. Viņš saņēma projekta komandas draudzīgos aplausus un balvu no lietuviešu partneriem, kura tiks izsūtīta pa pastu. Ar šādu patīkamā gaisotnē pavadītu projekta noslēguma tikšanos noslēdzās eTwinning projekts “Stop Climate changes: explore & protect !” Paldies visiem par dalību projektā!

 

Ineta Lielkalne

eTwinning projekta koordinatore

eTwinning projekts “Stop Climate changes: explore & protect !” turpinās attālinātā mācību procesa laikā

3.02.2021

 

Šis eTwinning projekts  ir STEAM projekts 15-17 gadus veciem skolēniem, lai izpētītu vides un klimata pārmaiņas, pilnveidojot fizikas, ķīmijas un  bioloģijas zināšanas, kā arī izmantojot savas prasmes IKT un mākslas jomā, atbildot uz jautājumiem: kāds ir cilvēka kaitējums videi un kā mēs varam saglabāt vidi?

 

 

Skolēni projekta laikā tika iepazīstināti ar ilgtspējīgas attīstības 13. mērķi "Klimata pārmaiņas" un klātienes mācību laikā praktiski pētīja trokšņa un gaismas intensitāti  skolā fizikas stundās, izmantojot telefonos iebūvētās aplikācijas, savukārt, attālinātajā mācību procesā, ķīmijas stundās skatījās filmas un analizēja ražošanas procesu un tā laikā radušos vides piesārņojumu, diskutēja par atkritumu pārstrādi, bet bioloģijas stundās analizēja elpošanas orgānu saslimstības faktorus.

 

 

Skolēni  grupās veidoja prezentācijas par pētniecisko darbību, shēmas un kolāžas par šīm tēmu un redzama virtuālā izstāde no skolēnu darbiem. Kopīgos pētījumus un darbu apkopojumus skolēni ievietoja un sadarbojās Twinspace vidē. Projektā piedalījās arī Lietuvas, Portugāles un Turcijas skolēni. FOTO ŠEIT.

 

Ineta Lielkalne,

eTwinning projekta koordinātore

 

Jau otro reizi piešķirts “eTwinning Skola” statuss

5.11.2020

 

Oktobra beigās 25 Latvijas izglītības iestādes, tostarp arī Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskola, kas aprīlī ieguva “eTwinning Skola” statusu, beidzot saņēma arī oficiālu apliecinājumu statusa iegūšanai – “eTwinning Skola” atzinības zīmi, karogu un suvenīrus, kā arī ES Inovāciju, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāres Marijas Gabrielas (Mariya Gabriel) pateicības vēstuli. Vēstulē komisāre pateicas skolas vadībai un skolotājiem par aktīvu darbu eTwinning:  “Iegūtais “eTwinning Skola” statuss parāda, ka Jūsu skola ir izmantojusi jaunākos digitālos un radošos rīkus, lai uzlabotu skolēnu mācību sasniegumus, atspoguļo veiksmīgu sadarbību ar citām eTwinning skolām. Šis apbalvojums norāda arī uz Jūsu pūliņiem veicināt pedagogu profesionālo pilnveidi, tādējādi palīdzot pedagogiem uzlabot savas prasmes skolēnu labā.”  

 

 

 

25 Latvijas izglītības iestādes ir starp tām 2139 iestādēm visā Eiropā, kam eTwinning Centrālais atbalsta dienests šī gada aprīlī uz diviem gadiem piešķīra “eTwinning Skola” statusu, tādējādi novērtējot iestāžu aktīvu iesaistīšanos eTwinning projektu īstenošanā un pedagogu profesionālās pilnveides pasākumu veicināšanā. Konkursa kārtībā augsto atzinības zīmi piešķīra iestādēm, kurās darbojas aktīvu skolotāju komandas, kas īsteno eTwinning sadarbības projektus, skolā veicina digitālo pratību un interneta drošību..

 

Ineta Lielkalne

eTwinning projektu koordinatore Kr.Valdemāra Ainažu pamatskolā,

eTwinning vēstniece

eTwinning Eiropas kvalitātes sertifikātu ieguvēju vidū arī pieci Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolas projekti

29.10.2020.

 

Kā katru gadu, arī šoruden veiksmīgākie eTwinning projekti visā Eiropā tiek apbalvoti ar eTwinning Eiropas kvalitātes sertifikātu.

Šogad to saņem arī pieci projekti, kas īstenoti Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolā skolotājas Inetas Lielkalnes vadībā:  "PERIODICITY IN OUR LIFE", "Let's Code Together",  "North, South from the Baltic to the Atlantic-2019-2020", "FUN-ATIC BIOLOGY ", " DEAR EARTH  Join the great mission to love our home: the Earth!". Tas nozīmē, ka mūsu skolas darbi un skola ir atzīta visaugstākajā Eiropas līmenī skolu sadarbības tīklā eTwinning.  Projekti un paveiktais tajā tiks izrādīts tīmekļa vietnē etwinning.net.

 

 

Paldies 5.klases, 7.klases un pagājušā mācību gada 9.klases skolēniem par radošumu, idejām, entuziasmu, atsaucību un aizrautību projektu īstenošanā!

 

SERTIFIKĀTU GALERIJA

 

Skolotāja Ineta Lielkalne,

eTwinning vēstniece

Nacionālā eTwinning konference 2020

13.10.2020.

 

 

2020.gada 10. oktobrī Rīgā VEF Kultūrvietā “Spīdola” notika Nacionālā eTwinning konference. Konferences laikā skolu komandas prezentēja sešus pagājušā mācību gada veiksmīgākos eTwinning sadarbības projektus. Finālistu vidū

 bija arī Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolas pagājušajā mācību gadā realizētais projekts “Periodicity in our life”. Projekta ideju un rezultātus veiksmīgi prezentēja pagājušā gada 9.klases skolēni Liāna Arta Persidska un Gatis

 Tūtiņš. Projekta mērķis bija: Palielināt skolēnu motivāciju un interesi par zinātni, pilnveidot skolēnu 21.gadsimta prasmes, izpētot periodiskumu dažādās jomās, prasmes novērot, analizēt un risināt reālās dzīves problēmas, kas saistītas

 ar periodiskumu un attīstīt skolēnu sadarbību, komunikāciju un digitālās prasmes, strādājot starptautiskās grupās. Šis projekts ir ļoti labs piemērs, kā var apvienot dažādas kompetences un mācību priekšmetus, sasaistīt tās ar ikdienas

 dzīvi. Skolēnu atziņa pēc projekta: “Mums tas palīdzēs saskatīt kopsakarības un to, ka ne viss dzīvē ir «jāiekaļ», bet , ar izprotot lietas un likumsakarības, var izprast arī tik grūtu mācību priekšmetu kā ķīmija.

 

 

Konferences laikā skolēni piedalījās nodarbībā “Portālā Virtual Reality Riga”, savukārt skolotājiem bija iespēja izglītoties lekcijās “Attālinātā darba organizēšana” (Ogres 1. vidusskolas direktors Igors Grigorjevs) un “Izdegšana jeb

 kā neizdegt” (diplomēta supervizore un sertificēts profesionāls koučs Evija van der Beek).

Visi konferences finālisti saņems fonda “Viegli” izlaušanās spēli "Blēņas un pasakas", savukārt projektā iesaistītajam skolotājam tiek dota iespēja piedalīties eTwinning Eiropas konferences tiešsaistē (no 22. līdz 24. oktobrim).

 

FOTO SKATĪT ŠEIT

 

eTwinning projekta koordinatore
skolotāja Ineta Lielkalne

mācību līdzekļui saraksts 2023 2024 mācību gadam

e klase logo

Soma Logo2

ED2

uzdevumi logo

Pumpurs logo

kal