Koncertlekcijas un leļļu teātra izrādes

31.05.2021.

 

Ar projekta “Latvijas skolas soma” atbalstu, šī mācību gada pēdējā mēnesī, mūsu skolas skolēni izbaudīja divas muzikāli izklaidējošas koncertlekcijas. Pirmā koncertlekcija bija veltīta Latvijas mūzikas vērtībai –Raimondam Paulam.  Par godu Maestro Raimonda

 

 

 

Paula 85. dzimšanas dienai, talantīgie mūziķi- dziedātāja Rūta Dūduma Ķirse un komponists Jānis Ķirsis sniedza digitālo koncertlekciju  "Mūsu Maestro. Raimonds Pauls", kas lieliski izglītoja jauniešus aizraujošā audio-vizuālā stāstā  par lielāko Latvijas mūzikas leģendu- Raimondu Paulu!

 

Otra koncertlekcija izskanēja jau mācību gada noslēgumā par Latvijas vēsturi pasaules vēstures kontekstā - "Ceļojums apkārt pasaulei. Pasaka par Sprīdīti." Tā bija atraktīva koncertprogramma – izglītojoši izklaidējošs digitāls "muzikāls raidījums", kurā uz skatuves ar klausītājiem satikās divi talantīgi mūziķi -  somu izcelsmes latvietis Marko Ojala, kas ir akordeona un ģitāras virtuzos un  apburošā dziedātāja Rūta Dūduma Ķirse, lai parādītu, kas ir mūsdienu versija "pasakai par Sprīdīti". Tas bija ceļojums apkārt pasaulei, sastopot dažādu valstu kultūru un to saikni ar Latvijas Vēsturi. Caur vizuāli krāšņo un muzikāli bagātīgo programmu un atraktīvo it visā, talantīgie mūziķi skolēniem lika uzzināt par Latvijas vēstures  nozīmi Pasaules ģeogrāfijas un vēstures kontekstā, tā ļaujot labāk izprast dažādu valstu valodas, kultūras, kā arī  iepazīstināja ar Latvijas kultūras un vēstures lomu pasaulē. Programmā skanēja ukraiņu, somu, zviedru tautas mūzika, kā arī latviešu tautas dziesmas un latviešu komponistu dziesmas ( Imants Kalniņš,  Raimonds Pauls u.c.)

 

 

IENĀC UN APLŪKO:  www.janiskirsis.com/latvijas-skolas-soma

 

Pateicoties projekta “Latvijas skolas soma” atbalstam, skolēniem bija iespēja  arī noskatīties Latvijas leļļu teātra izrādes “Un atkal Pifs,” Makss un Morics” un “Divas Lotiņas.”

 

 

Daiga Tomsone

Kr.Valdemāra Ainažu pamatskolasmācību pārzine audzināšanas darbā

 

Kinopunkts filmiņas

18.12.2020

 

Projekta "Latvijas Skolas soma" ietvaros "Kinopunkts" piedāvāja Ziemassvētku noskaņas, demonstrētējot skolā animācijas filmu izlasi Zelta Ziemassvētki, kur iekļautas sekojošas filmiņas: Baltā pasaka (pēc I. Ziedoņa), Ziemassvētki, ReSgalības, Kraukšķītis  (Animācijas Brigādes leļļu filmiņas), Kad āboli ripo (studija Rija), Māsa un Brālis (studija Dauka), Raganas poga (Nila Skapāna plastelīna tehnikā veidota animācija) un filmu "Vectēvs kas bīstamāks par datoru". Filmiņas skatījās 1. - 4.klases audzēkņi.

 

Savukārt  mācību stundu satura ietvaros 5., 6., 7. un 9.klase noskatījās pilnmetrāžas animācijas filmu ar dokumentāliem elementiem Mans Mīļākais karš un filmu Pilsēta pie upes.

3. un 4.klase skolēni bija aicināti tikties digitāli ar teātra mākslu un noskatīties izrādi "Misija: Zeme" tiešsaistē. Tas ir stāsts par tālu nākotni, kur jāsadzīvo ar tagadnes cilvēku atstātajiem nospiedumiem uz zemes - 2118. gadā Elizabete un Jānis ir retie uz planētas Zeme vēl izdzīvojušie cilvēki, kas nolēmuši kosmosa kuģī doties prom uz citu galaktiku un meklēt jaunas mājas. Zeme ir palikusi neapdzīvojama, to skārušas dažādas ekoloģiskas nelaimes, resursi ir izsīkuši un dzīvā daba vairs nevar pastāvēt. 

Koncerts "Dejas un mūzikas attīstība cauri gadsimtiem"

04.12.2020.

 

''Dejas un mūzikas attīstība cauri gadsimtiem'' Mikus Abaroniņš(vokāls), Arta Abaroniņa (kontrabass, čells, klavieres), Elvīra Tēberga(balets,modernā deja).

 

Teātra izrādes "Alise Brīnumzemē" apmeklējums

3.02.2020

 

Svētdien, 2020.gada 2. februārī 1.- 9. klašu skolēni devās uz Latvijas Nacionālā teātra izrādi " Alise Brīnumzemē," par projekta "Latvijas skolas soma" finansējumu.

 

1.klases skolēni par izrādi:

 

"Vienkārši perfekta izrāde".

"Viņiem mazliet vēl jāpiestrādā".

 

 

 

Projekta mērķis

Projekta programmas „Latvijas skolas soma” mērķis ir nodrošināt katram izglītojamajam, kas klātienē apgūst pamata vai vidējās izglītības programmas, iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā apmeklēt norises, kas saistītas ar mācību un audzināšanas darba saturu, un dod iespēju klātienē iepazīt Latviju mākslas un kultūras norisēs (skatuves mākslā, mūzikā, vizuālajā mākslā, literatūrā, dejā, arhitektūrā, dizainā un kino), tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu un radošās industrijas. Programmas pasākumi ir saistīti ar mācību un audzināšanas darba saturu vienā vai vairākās mācību satura jomās vai audzināšanas darbā. Šo saikni īsteno ar „pirms” un „pēc” aktivitātēm vienā vai vairākās mācību satura jomās vai audzināšanas darbā.  

2019./2020.mācību gada 1.semestrī ar projekta finansiālo atbalstu skolēni noskatījās vēsturisko drāmu “ Dvēseļu Putenis”, Liepājas teātra izrādi bērniem “ Polianna,” izrādi “ Un atkal Nezinītis,” bet 2.semestrī dosies uz  Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Alise Brīnumzemē.”

mācību līdzekļui saraksts 2023 2024 mācību gadam

e klase logo

Soma Logo2

ED2

uzdevumi logo

Pumpurs logo

kal