Vārda dienu šodien svin: Mintauts, Alfs, Bernadeta

Kinopunkts filmiņas

18.12.2020

 

Projekta "Latvijas Skolas soma" ietvaros "Kinopunkts" piedāvāja Ziemassvētku noskaņas, demonstrētējot skolā animācijas filmu izlasi Zelta Ziemassvētki, kur iekļautas sekojošas filmiņas: Baltā pasaka (pēc I. Ziedoņa), Ziemassvētki, ReSgalības, Kraukšķītis  (Animācijas Brigādes leļļu filmiņas), Kad āboli ripo (studija Rija), Māsa un Brālis (studija Dauka), Raganas poga (Nila Skapāna plastelīna tehnikā veidota animācija) un filmu "Vectēvs kas bīstamāks par datoru". Filmiņas skatījās 1. - 4.klases audzēkņi.

 

Savukārt  mācību stundu satura ietvaros 5., 6., 7. un 9.klase noskatījās pilnmetrāžas animācijas filmu ar dokumentāliem elementiem Mans Mīļākais karš un filmu Pilsēta pie upes.

3. un 4.klase skolēni bija aicināti tikties digitāli ar teātra mākslu un noskatīties izrādi "Misija: Zeme" tiešsaistē. Tas ir stāsts par tālu nākotni, kur jāsadzīvo ar tagadnes cilvēku atstātajiem nospiedumiem uz zemes - 2118. gadā Elizabete un Jānis ir retie uz planētas Zeme vēl izdzīvojušie cilvēki, kas nolēmuši kosmosa kuģī doties prom uz citu galaktiku un meklēt jaunas mājas. Zeme ir palikusi neapdzīvojama, to skārušas dažādas ekoloģiskas nelaimes, resursi ir izsīkuši un dzīvā daba vairs nevar pastāvēt. 

Koncerts "Dejas un mūzikas attīstība cauri gadsimtiem"

04.12.2020.

 

''Dejas un mūzikas attīstība cauri gadsimtiem'' Mikus Abaroniņš(vokāls), Arta Abaroniņa (kontrabass, čells, klavieres), Elvīra Tēberga(balets,modernā deja).

 

Teātra izrādes "Alise Brīnumzemē" apmeklējums

3.02.2020

 

Svētdien, 2020.gada 2. februārī 1.- 9. klašu skolēni devās uz Latvijas Nacionālā teātra izrādi " Alise Brīnumzemē," par projekta "Latvijas skolas soma" finansējumu.

 

1.klases skolēni par izrādi:

 

"Vienkārši perfekta izrāde".

"Viņiem mazliet vēl jāpiestrādā".

 

 

 

Projekta mērķis

Projekta programmas „Latvijas skolas soma” mērķis ir nodrošināt katram izglītojamajam, kas klātienē apgūst pamata vai vidējās izglītības programmas, iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā apmeklēt norises, kas saistītas ar mācību un audzināšanas darba saturu, un dod iespēju klātienē iepazīt Latviju mākslas un kultūras norisēs (skatuves mākslā, mūzikā, vizuālajā mākslā, literatūrā, dejā, arhitektūrā, dizainā un kino), tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu un radošās industrijas. Programmas pasākumi ir saistīti ar mācību un audzināšanas darba saturu vienā vai vairākās mācību satura jomās vai audzināšanas darbā. Šo saikni īsteno ar „pirms” un „pēc” aktivitātēm vienā vai vairākās mācību satura jomās vai audzināšanas darbā.  

2019./2020.mācību gada 1.semestrī ar projekta finansiālo atbalstu skolēni noskatījās vēsturisko drāmu “ Dvēseļu Putenis”, Liepājas teātra izrādi bērniem “ Polianna,” izrādi “ Un atkal Nezinītis,” bet 2.semestrī dosies uz  Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Alise Brīnumzemē.”